Externe Competitie 2023-2024

In dit seizoen speelt ’t Stokpaardje in klasse 3A van de LiSB


Ronde 1, zondag 15 oktober 2023
’t Stokpaardje – Maastricht 4: 4-0, een formidabele start van het nieuwe seizoen

Het nieuwe seizoen van de externe LiSB competitie ging op zondag 15 oktober van start. Het betrof voor ons een thuiswedstrijd tegen Maastricht 4. Ons team was versterkt met Bradley Bakker aan bord 1. Peter Simonis schoof daardoor door naar bord 2, terwijl Wim Berden en Arie Schakel de borden 3 en 4 voor hun rekening namen. Onze tegenstanders kwamen met een jeugdige ploeg met een gemiddelde ELO-rating van 1288. Na een welkomstwoordje van onze voorzitter Arie werden om 13:00 uur de klokken aangezet. De situatie verliep voor ons gunstig, op alle 4 de borden was voor ons een voordelige stand ontstaan. Na een uur spelen kreeg Wim Berden als eerste de felicitaties van zijn tegenstander. Genoeg tijd over om nog een potje te spelen. Even later haalde Bradley Bakker de winst binnen. Stand 2-0. Peter Simonis zag een koningsaanval stranden en bood remise aan om de volle winst binnen te halen. Zijn tegenstander wilde doorspelen om de mogelijkheid voor een remise-uitslag open te houden. Hierna won Arie echter zijn partij en hadden we de overwinning binnen. Toen kreeg Peter alsnog een remise aanbod, maar er was een eindspel ontstaan met winstkansen. Peter wist door zetdwang zijn tegenstander in de verdediging te dwingen. Deze gaf pas op de 66e zet op, waardoor ’t Stokpaardje de volle 100% winst binnen haalde. Een fantastische start!!

Voor uitslagen klik hier


Ronde 2, zondag 12 november 2023
’t Stokpaardje – Op zijn plaats 1: 4-0

Helaas kon onze tegenstander geen team op de been brengen, vanwege allerlei andere verplichtingen van deze jonge spelers.

Voor uitslagen klik hier